HLAVNÍ TRENÉŘI

Lucka

 

Aktivity:

 • agility
 • dogdancing
 • příprava na základní zkoušky z poslušnosti
 • příprava na canisterapeutickou praxi
 • příprava na výstavy
 • výchova štěňat
 • práce s bázlivými psy
 • náprava nežádoucího chování
 • výcvik v terénu
Trénuje v pondělí, středu,čtvrtek a sobotu.

Je majitelkou psa Šumáka. Jeho jméno nese škola, protože na počátku myšlenky na prima cvičák stál on. Jeho výchova byla trnitá, plná propadů a vítězství. Byl skvělým učitelem právě díky své nespoutanosti, smyslu pro drama a osobitý styl humoru - byl víc než pes, byl po mnoho let nejlepším trošku poťouchlým kámošem. Prostřednictvím psí školy Šumák odkaz zábavné výchovy psa zůstává, i když zakladatel Šumák již není mezi námi. Lucie se výcviku psů a agility věnuje od roku 2001.

Protože s tréninkem vlastního psa začínala ve čtrnácti letech, i dnes se zajímá o práci s mladými lidmi, kteří si pořídili svého pejska a chtějí společně trávit čas aktivně. Se svými psy se věnuje především agility a učení nejrůznějších triků. S nejmladším psem má složeny základní zkoušky z poslušnosti a dogdancingu . V roce 2018 obsadili 3. místo na mistrovství světa v dog pulleru v disciplíně running. Starší psi mají kromě zkoušek z dogdancingu , poslušnosti, agility, či coursingové licence, složeny canisterapeutické zkoušky. Ve své praxi navštěvovali nejrůznější denní stacionáře, domovy důchodců, LDN, či hospic. V posledních letech se věnovali i osvětě mezi nejmenšími. Prostřednictvím interaktivního programu s pejskem Čendou společně vystoupili v desítkách mateřských a základních škol. V současnosti se Lucie intenzivně věnuje studiu pozitivních metod v tréninku psů i jiných zvířat, problematiky chovu psů ve městě, odbourávání nežádoucího chování a práci s citlivými psy. Velké úspěchy slaví právě na poli práce s bázlivými psy a psy, kteří pro svou reaktivitu na vnější podněty nejsou schopní vnímat své majitele a obě strany tak trpí. 

Pravidelně se účastní seminářů se špičkovými českými i zahraničními trenéry. Preferuje fér přístup trenérů zvířat, kteří musí být ve své práci mnohem více citliví a vnímaví vůči trénovanému zvířeti. Nicméně ve své praxi ne vždy pracuje bez pomocí korekčních pomůcek. Snaží se nalézt vždy nejefektivnější a nejrychlejší řešení pro dané zvíře i majitele. (Kouzelnou hůlku bohužel stále nevlastní). 

Jde jí především o pohodové soužití se čtyřnohým kámošem než o sportovní úspěchy, i když ty jsou samozřejmě také příjemným zpestřením výcviku. Klade důraz na zábavu celého týmu a nadšení pro práci. Proto ve psí škole Šumák nebudou psi bezmocně vláčeni za obojek na krátkém vodítku a fyzicky vmanipulováni do nepříjemných pozic. Minimum stresu, hodně smíchu, společná legrace – to jsou tři pilíře výcviku s Lucií.

 

Katka

 

Aktivity:

 • základní ovladatelnost
 • poslušnost pro začátečníky
 • výchova štěňat
 • odstraňování nežádoucího chování
Trénuje v neděli.

 

TRENÉŘI DVOUMĚSÍČNÍCH KURZŮ

 
POSLUŠNOST PÁTEK - IVETA
 
Kurzem poslušnosti pro začátečníky a štěňátka vás provede Iveta. Psi ji provází celým životem. Na svém prvním psu napáchala snad všechny chyby světa, proto všem začátečníkům doporučuje navštívit kurzy, aby podobným chybám předešli. V průběhu života ji provázel pudlík, dvě fenky zlatého retrívra a dnes ji po boku stojí dvě fenky papillona. Starší Kristýnka a mladší Zazou. Kristy je typický gaučák a hraběnka, běhá agility - někdy s radostí a někdy s pěkným odporem. Druhá Zazou se původně měla věnovat výstavám, nicméně je to sportovkyně tělem i duší a jen tak něčeho se nezalekne, a tak se se svou paničkou věnuje agility, canicrossu, HDR, dogtrekingu a podařilo se ji i uchovnit... takže i ty výstavy dala. Nejmladším a nejnovějším přírůstkem do smečky je australská ovčanda Maze, kterou má Ivet místo vnoučete. Maze se se svým páníčkem věnuje hlavně běhání. Babička není rozmazlovací ale vychovávací :) 
 
POSLUŠNOST ÚTERÝ - PAVLÍNA
 
Jako dítě si vyškemrala svého prvního voříška, fenečku Ťapinku. S ní začala chodit do tehdejšího Svazarmu na cvičák . Ťapka zemřela při porodu dvou štěňátek, která sama Pája dokázala vypiplat . Dokonce i ze základní školy ji pouštěli,,kojit" každé dvě hodiny. Ve svých 12 letech jela s dědečkem do Kolína na trh, vybrat si,,zaručeně "čistokrevného německého ovčáka Astora. Byl to skvělý kámoš, jen na obrany se moc nehodil. Po něm přišel Argo . Pan pes, chytrý, ostrý, poslušný. Spolu se účastnili i pár závodů v poslušnosti, složili zkoušku ZVV a ZVV 1. Pak přišly děti, stěhování do bytu a pudlice...taky uměla poslouchat. ...A návrat k velkým psům... Sam, kříženec německého ovčáka s labradorem. Pes,co plnil vše ,co paničce v očích viděl . Teď má poděse Baga. Hyperaktivní border colie, co nosí kožich táty labradora. Všechno co spolu dělají, dělá s nadšením. Uběhnou spolu 1/2maratón ,toulají se po lesích, spí na sněhu ,mají složeného dogdancingového mástera 1.stupně ,na 2.stupeň trénují. Zkouší nosework, běhají  agility . Všechno, co spolu dělají, dělají si pro radost, ale základem všeho je vždy poslušnost.