VENČENÍ, PRVNÍ KRŮČKY K DIALOGU

Trénink štěňátka začíná hned od vašeho příjezdu domů. Venčení je skvělou průpravou na další společné cvičení. 

 

Tak jako všechna miminka, štěňátka když musí, tak musí. Je tedy na nás abychom ten správný okamžik zachytili a vynesli ho ven. Nad úspěchem pak přiměřeně zajásali. Neúspěchy zezačátku přecházíme, protože se nejedná o neúspěch pejska, ale náš společný - chcete-li někomu vynadat, začněte u sebe ;). Zlepšit musíte tedy své načasování. Čím úspěšnější v začátku jsme, tím rychleji prcek pochopí, kde se venčit. Teď rada pro úplné začátečníky - miminko vynášíme vždy ven po probuzení, jídle, po společné hře, naprosto vždy, když se chvíli nehýbe a začne se hýbat, když se hodně napije... -  tzn. velmi často. venku pobudeme ještě chvíli po první loužičce, protože nezřídka kdy přijde pak druhá - tak ať to není doma. 

 

V nácviku venčení posilujeme své pozorovací schopnosti a společnou komunikaci. Během několika dní se z nás stává sehraná dvojka a to přesně potřebujeme k dalšímu prima životu.

 

Někdy se stává např. u trošku starších miminek, že díky množství podnětů venku, je štěně natolik přehlcené a nedokáže se vyvenčit venku. Po příchodu domů, kde to zná, vykoná hned potřebu. Neházejte flintu do žita. Najděte si hned po východu z domu jedno klidnější místo a choďte nejdřív tam. Pak teprve vezměte štěňátko objevovat svět. 

 

Nehody se stávají, buďte v klidu. Říká se, že až do ukončeného čtvrtého měsíce, štěně zcela nemá pod kontrolou své vylučování. Myslete na to, že každý jedinec je individualita a snažte se nácvik svému štěňátku, co nejvíce ulehčit svou aktivitou. Být první týdny akční a běhat často a rychle ven, se vám ve většině případů velmi vyplatí. Přece jste si psa pořídili kvůli zvýšení své aktivity - tak to už právě začalo;). 

 

Pejskům zdar a venčení venku nazdar

 

Lucka a Assassin