O nás

Psí škola Šumák je volnočasovým profesionálním centrem pro trénink psů v Pardubicích. Svým klientům nabízíme kromě zkušených trenérů i kvalitní zázemí pro výcvik psů. Psi jistě ocení naše překážky, majitelé zase kantýnu s klubovnou a sociálním zázemím. Celý areál je oplocen a psi se zde mohou pohybovat pod dozorem trenéra na volno. Prostor sdílíme s Pohádkovou zahradou se zvířátky (záchrannou stanicí pro hospodářská zvířata). V areálu je možné socializovat psy na ostatní zvířata, která jsou na jejich přítomnost zvyklá a nevykazují známky stresu při setkání se psem.  

 

V čem se psí škola Šumák liší od ostatních cvičáků pro psy v  Pardubicích?

V první řadě klademe důraz na individuální přístup k týmu. Výcvikové kurzy probíhají v početně malých skupinkách, které dovolují individuální řešení problémů, ale zároveň poskytují socializaci psa mezi ostatními čtyřnohými kamarády.

Cenou jednotlivých kurzů – velký důraz klademe na to, aby výcvikové středisko bylo dostupné všem a tomu i přizpůsobujeme ceny jednotlivých kurzů a lekcí. Nemáte zrovna finance na nákup permanentky a nevíte si rady se svým psem, rádi byste vychovali své štěně, začali sportovat, či vedli své dítě k lásce a zodpovědnosti? Kontaktujte nás, nalezneme společnou cestu. Snažíme se cenově zvýhodnit především stálé klienty a děti s mládeží. 

Bezpečným prostorem. Bezpečnost vaše i vašich psů je neopomenutelným aspektem kvalitního výcviku. U nás můžete své psy bez obav vypustit z vodítka, celý areál je oplocen a váš kamarád nemá, kam utéct. I když se jedná o náročný prostor s různými pachy, můžete zůstat v klidu, váš pes se nemá sám, kam vydat. 

Dbáme na psychickou pohodu psovoda i psa. Nejdůležitější aspekt ve výcviku. Nemůsíte se stydět a bát, že jste něco zapoměli. Rádi vám cvik znovu a znovu vysvětlíme. Na začátku lekce je prostor k položení aktuálních otázek a vysvětlení vašich současných problémů. Jsme si vědomi, že začátky mohou být náročné. Nikdo na vás nebude křičet, tlačit, nebo vás kárat, jsme tu, abychom vás naučili efektivně komunikovat s vaším psem. Ve výcviku preferujeme metodu pozitivního posilování. Kdy chování psa tvarujeme na základě úspěšných pokusů, nechtěné chování nejčastěji odnaučujeme neslučitelným chováním, kdy pes zcela chápe, která činnost se mu vyplatí a která naopak ne. Snažíme se při výcviku zachovat dobrou náladu na všech stranách ;). 

Jsme otevřeni dětem a mládeži. Pes se do většiny rodin pořizuje kvůli dětem, ty ale postupem času o psa ztrácí zájem, protože je nebaví pouze chodit pejska venčit a krmit, ale ono i povinnost může být zábava. Psí škola Šumák přijímá do kurzů děti a výcvik přizpůsobuje jejich dovednostem. Snažíme se nalézt společnou zábavu a tak nenápadně děti učíme zodpovědnosti.

Pro vážné zájemce o jakýkoli druh sportu psí škola Šumák dle přání uspořádá semináře se špičkovými trenéry v daném oboru.